Stále populárnější

Mezi turisty, mířícími na dovolenou k moři právě do Řecka na některý z jeho ostrovů, je Kefalonia značně oblíbená. Její letoviska patří každé léto k vyhledávaným prázdninovým cílovým místům celých zástupů turistů nejen z Evropy, ale i z dalších zemí po celém světě.

Je z čeho vybírat

Pro prožití příjemné dovolené mohou návštěvníci Kefalonie volit jak mezi komfortními až luxusními hotely se stravou včetně oblíbeného programu all inclusive, tak i nijak honosně zařízenými a tím pádem i daleko levnějšími apartmány, které bývají obvykle nabízeny bez stravování a jsou vhodné pro jedince, kteří nechtějí na dovolenou v Řecku vynakládat příliš velké částky. V nabídce cestovních kanceláří je takových ubytovacích kapacit k dispozici hezká řádka a je určitě z čeho vybírat.

Významný řecký ostrov

Kefalonia náleží k největším ostrovům Jónského moře a je též 6. nejrozsáhlejším ostrovem náležícím Řecku. Větší než Kefalonia jsou už jen ostrovy na opačné straně Řecka, které omývají vody Egejského moře. K nim patří Chios, Rhodos, Lesbos, Evia a konečně největší z řeckých ostrovů Kréta. Plocha Kefalonie zabírá téměř 800 kilometrů čtverečních, jejím hlavním městem je Argostoli a vedle vypůjčeného automobilu se lze k návštěvě tohoto malebného města vydat prakticky ze všech koutů ostrova lodí nebo autokarem.

Donedávna neznámý

Kefalonii mezi širokou veřejností proslavil film Mandolína Kapitána Corelliho, který byl natočen právě na tomto ostrově. Do té doby jej znali jen opravdoví znalci Řecka. Ti už měli dávno procestované a dopodrobna prozkoumané prakticky veškeré jeho ostrovy a tudíž se v jejich zkušenostech pochopitelně objevila i Kefalonia. I v současnosti stále nepatří k příliš exponovaným destinacím pro dovolenou u moře. A tak se tu i dnes dá v nejvyšší sezóně leteckých zájezdů do Řecka najít klidná pláž prakticky bez lidí.

Pláže

Pláže na Kefalonii jsou jak písčité, tak s oblázky a kamínky. Mořská voda v okolí Kefalonie je úžasně modrá, až někdy přechází zrak. Jedna z nejhezčích pláží se táhne u letoviska Skala. Na jaře pak celý ostrov rozkvete a všude se mísí vůně citrusů, oliv a eukalyptů.

Výlety a další aktivity

V průběhu dovolené na ostrově se nabízí možnost udělat si lodní výlet na sousední ostrov Ithaka nebo vystoupat na vrcholy zdejších hor. K prozkoumání ostrova je pak zřejmě nejlepší půjčit si auto či malou motorku. Symbolem většiny řeckých ostrovů bývají mlýny, poháněné větrem. Ty lze v hojném množství nalézt i na Kefalonii. Byly vybudovány na sever od města Argostoli. Na fajnšmekry a labužníky tady pak čekají jídla z mořských ryb nebo vyhlášené víno Robola.