Druhý největší ostrov Řecka

Ostrov Evia je situován ve vodách Egejského moře a je druhým největším ostrovem v této oblasti. Evia se nalézá u východních břehů Řecka a současně patří k Sporadskému souostroví. Na délku měří 175 kilometrů, což dělá z Evie po Krétě druhý největší ostrov v Řecku. Trvale tady žije asi 217.000 obyvatel.

Hora Dirfys

Dalo by se říci, že už z dálky viditelným symbolem Evie je vrchol Dirfys. Ta stoupá do výšky 1.750 metrů nad mořskou hladinu a je jasně nejvyšším bodem ostrova. Vůbec celá Evia je povětšinou hornatá, což jistě budou na dovolené v Řecku kvitovat všichni vyznavači turistiky a pěších procházek. S pevninským Řeckem je Evia spojena řadou mostů, ovšem k dopravě na ostrov lze použít i trajekt. Cesta lodí z některého z pevninských přístavů zabere jen 45 minut.

Borovice v Pefki

Oblíbené prázdninové městečko Pefki nese jméno po borovicích, které jsou na Evii všudypřítomné a rostou po celém ostrově. V horkých letních dnech dopřávají turistům na dovolené na Evii nejen v Pefki příjemný stín před horkým středomořským sluncem.

Vše na jednom místě

V Pefki najdou návštěvníci Evie vše, co k prožití klidné dovolené vyžadují. Jsou tu čisté pláže, ideální ke koupání a lenošení, průzračně čisté a krásně modré moře, jen kousek od pláží se pak nacházejí příjemné pěší zóny s nejrůznějšími bary a tavernami. Na pobřeží Pefki se též nachází malebný přístav. Během hlavní sezóny se tu denně pořádají trhy, kde lze pořídit čerstvé ovoce, zeleninu a samozřejmě též čerstvě ulovené ryby.

Pláž

Poznávacím znamením v tomto městečku je dlouhá pláž, kde si mohou turisté vypůjčit slunečníky a lehátka. Pláž má písčitý povrch, místy ovšem jsou kamínky, které pomalu přechází do větších kamenů a skal. Pláž je od Pefki oddělena širokou promenádou, která je ideální pro dlouhé procházky. Strávit nějaký čas mohou návštěvníci v některé ze zdejších restaurací a vychutnat si pohostinnost zdejších lidí.

Chalkis

Hlavní město ostrova Evia se jmenuje Chalkis. Někdy je také nazývána Chalkida a nyní tu žije kolem 50.000 ostrovanů. Nachází se tu průmyslový přístav, jež je zajímavou atrakcí pro turisty, kteří sem zavítají při svých toulkách po ostrově. Další zajímavostí je průplav Evripos, který má šířku pouhých 40 metrů. V samotné Chalkidě si určitě nesmí návštěvníci nechat ujít prohlídku historického jádra, muzeí nebo projít se po pobřeží, kde jsou otevřeny restaurace, kavárny a nejrůznější hotýlky.