Zatím neobjevená Parga

Oblast v blízkosti Pargy, kterou by turisté, neznalí letovisek na západním pobřeží pevninského Řecka, měli hledat někde v úrovni jižního cípu ostrova Korfu, je tak nějak celá poněkud izolovaná od zbytku řeckého území. Dobrou zprávou nejen pro místní, ale i pro turisty, kteří rádi poznávají nová a zatím ne příliš profláklá letoviska, je skutečnost, že řecká vláda již započala se stavbou nové, vysokokapacitní silnice. Ta spojí městečko Parga a jeho malebné okolí se zbytkem pevninského Řecka a slibuje tomuto regionu možnost stát se populární a žádanou prázdninovou destinací. V Parze a přilehlých oblastech je totiž možné se setkat s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Nedaleko Jónských ostrovů

Přímo z pláží u čistého moře se mohou návštěvníci Pargy, kteří se i přes dopravní komplikace rozhodli strávit letní dovolenou u moře právě v tomto řeckém regionu, kochat výhledem na blízký ostrov Paxos a také již zmiňovaný jižní cíp ostrova Korfu. Při dobré viditelnosti se pak z Pargy dá dohlédnout dokonce až na břehy ostrova Lefkada.

Jedinečná možnost výletů

Výhodou z hlediska cestovního ruchu, turistů a možnosti strávit v Parze nebo jejím okolí dovolenou, je určitě skutečnost, že vzhledem k blízkosti celé řady dalších ostrovů se odtud lze v případě zájmu o poznávání Jónských ostrovů pravidelně vydávat na několikahodinové poznávací výlety. Na noc se pak turisté opět vrací na svůj příjemný a útulný poloostrov. Dobrodruzi se pak vydávají i do blízké Albánie. Ta je od Pargy vzdálena jen asi 30 kilometrů. Na poloostrově severně od Pargy se nachází i nejhlubší řecká soutěska Vikos, jež byla vyhlášena za chráněný přírodní park. Vikos měří na délku téměř 12 kilometrů.

Několik pláží

K odpočinku u moře, kvůli kterému míří do Řecka na dovolenou největší část turistů, lze v Parze volit hned z několika pláží. Skoro v centru města se nachází Krioneri, ale kvůli její velikosti bývá v průběhu léta často přeplněná, neboť vedle turistů na dovolené tu svůj volný čas s oblibou trávívají i místní. A to je důvodem, proč se rekreanti, toužící během své dovolené po soukromí, vypravují na další pláže, ležící ve větší vzdálenosti od centra.

Nabídka i v okolí

K tomu často využíváno vodní taxi. Loď turisty naloží a vylodí přímo na dané pláži. Autem nebo skútrem se lze dopravit například k pláži Lichnos. Ta je od města vzdálena necelé 4 kilometry. Mnohými bývá považována za jednu z nejhezčích v širokém okolí. V každém případě je také třeba vyzdvihnout oblázkovou pláž Valtos. Ta je několik kilometrů dlouhá a míří na ni většina dovolenkářů.

Skvělé místo k odpočinku

Se zapůjčeným vodním šlapadlem je možné prožít nezapomenutelné hodiny na nevelkém ostrůvku v zálivu Panagia. Útulné městečko Parga, turisty zatím neobjevené, je omýváno vodami Jónského moře. V jeho vodách je možné získat nový náboj a elán do života.