Svěží ostrov

Ostrovu Korfu (někdy bývá nazýván též Kerkyra) se občas říkává Zelený Diamant či také středomořský smaragd. Toto označení rozhodně není náhodné, neboť se tady díky hojným srážkám a velmi příznivému klimatu skvěle daří všemožné fauně a flóře. Ty přispívají k jedinečné kráse tohoto unikátního řeckého ostrova, plného života a svěží zeleně. Mimochodem, na ostrově Korfu divoce roste více než 40 druhů volně kvetoucích orchideí.

V Jónském moři

Korfu se nachází u západního pobřeží Řecka, ve vodách Jónského moře. Jeho nejbližšími sousedy jsou další turisticky známé ostrovy Kefalonia, Lefkada, Ithaka a nejjižněji ležící Zakynthos. Pro toto souostroví se vžil název Jónské ostrovy podle moře, v jehož vodách se všechny nacházejí.

Atraktivní již stovky let

Již v dřívějších letech patřila Kerkyra k hojně navštěvovaným cílům pro letní dovolenou u moře, relaxaci a odpočinek. A tento stav v současnosti ještě posílil. Již před více než jeden a půl stoletím si Kerkyru zamilovala rakouská císařovna Sissi a nechala zde zbudovat zámeček s názvem Achilleion.

Populární britské letovisko

Momentálně je Korfu populární oblastí pro dovolenou v první řadě mezi turisty z Velké Británie. Břitové sem míří i kvůli odkazu britských literárních velikánů G. G. Byrona a Geralda Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se na ostrově, ve vile Mon Repos kousek od města Korfu, v roce 1921 narodil.

Překrásné pláže

Korfu se může z pohledu dovolené u moře v Řecku pyšnit především značně členitým pobřežím, jež se vine v celkové délce čítající více než 200 kilometrů. Ostrovní pláže právem náleží k těm nejkrásnějším a nejpůsobivějším nejen na západním pobřeží Řecka, ale i v celém Středomoří.

Písečné pobřeží

Většina z nich, především pak v severní a západní části ostrova Kerkyra, je pokryta jemným pískem, který mají turisté tak rádi. Není se tedy co divit, že v jejich blízkosti vyrostla taková známá letoviska, jako například Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Skalnatý východ

Na opačné straně, na východním pobřeží, jsou pláže naopak většinou oblázkové, popřípadě kamenité. Tuto skutečnost ale vyvažuje klidnější a teplejší moře a také (ve srovnání se severní stranou ostrova), nijak intenzivní vítr. Na východě leží například letovisko Dassia, kam návštěvníci, cestující na dovolenou na Korfu, velmi často směřují své kroky.

Hlavní město Kerkyra

Hlavní město Kerkyra žije rušným a pulzujícím rytmem. Na ty, kteří o dovolené rádi nakupují, tu čeká celá řada obchůdků s nejrůznějšími pochutinami a suvenýry všeho druhu. V neposlední řadě jsou pak k dispozici též různé restaurace a bary. Během noci zde život v žádném případě nekončí, neboť ve většině obchodů lze nakupovat i těsně před půlnocí. Příznivci noční zábavy mohou v čase dovolené navštívit některý z místních zábavních podniků, které končí provoz často až kolem 6. hodiny ráno.