Kouzelný ostrov

Údajně nejpůvabnějším ostrovem v Jónském souostroví, ke kterému také patří například ostrovy Korfu, Lefkada, Ithaka či Kefalonia, je dle mnoha turistických průvodců nejjižněji ležící Zakynthos.

Hyacinty

Stručně by se Zakynthos dal asi charakterizovat coby kvetoucí a životem hýřící kus země uprostřed blankytně modrého moře, plný zeleně a bující přírody. Na jeho strmých svazích se choulí romantické horské vesničky a mnoho nejrůznějších starobylých klášterů. Ostrovní hlavní město nese stejný název Zakynthos jako ostrov sám. Jméno pochází z označení divokých hyacintů, které tu na ostrově každé jaro rozkvétají prakticky všude.

Unikátní pláž

Na ostrově se na dovolené určitě nebudou nudit ti, kteří se dobře cítí v člověkem neovlivněné přírodě a rádi ji z blízka poznávají. Proslavenou raritou ostrova, kvůli které volí Zakynthos jako místo pro svou letní dovolenou značná část turistů, je zdejší pláž Xigia. Nejde o nijak rozlehlou pláž s povrchem z jemných oblázků, v jejíž blízkosti proudí z nitra Země pod mořskou hladinou síra. Voda se tu barví doběla, je značně cítit sirnatými sloučeninami a má balneoterapické účinky. Příznivě působí na dermatologické obtíže a také má pozitivní vliv na pohybový aparát.

Mizithres

Zamilovaní naproti tomu směřují o dovolené své kroky ke skalám Mizithres, jež hrají svůj důležitý part v bájích o Alexandru a Roxaně a jejichž návštěva slibuje lásku do konce života.

Zoologická zahrada

Na Zakynthu se též nalézá nejrozsáhlejší zoologická zahrada v jihozápadní části Řecka. Chovány tu jsou desítky druhů živočichů, od obojživelníků přes ptáky až po savce. Park nese název Kamenný Askos a jeho procházku by si neměl o dovolené nechat ujít žádný návštěvník Zakynthu.

Sněhobílé pláže

Ke sladkému nicnedělání o dovolené přímo zvou ty nejpřitažlivější pláže s bílým, velmi jemným pískem. Tou nejpopulárnější a nejfotografovanější z nich je Navagio (také pláž Ztroskotání), na níž se mohou její návštěvníci koupat v jasně tyrkysově modrém moři.

Želva kareta

Symbolem Zakynthu je zřejmě želva Caretta Caretta. Ta sem v průběhu letní sezóny přiláká celé zástupy zvědavých turistů. Důvodem je, že se zde v letních měsících rozmnožuje a klade do písku svá vajíčka. Vzhledem k velké exponovanosti ostrova se však stala ohroženým druhem a je legislativně chráněná. Setkání s těmito živočichy je možné absolvovat na jihu Zakynthu. Je však nutné si uvědomit, že vzhledem k jejich výskytu jsou zde zakázány veškeré vodní sporty. K místům, kde se želvy vyskytují, se každý den pořádají i výpravy lodí. Turisté si tak mohou vychutnat plavání vedle těchto vzácných živočichů.