Ostrov bezpočtu možností

Kréta není jen nejrozlehlejším ostrovem, patřícím k Řecku. Je současně nejrozmanitějším. A turistům, kteří se právě na Krétě rozhodli prožít svou zaslouženou letní dovolenou, má určitě co nabídnout! Překrásné moře, drsná pohoří a spousta dalšího bohatství přivádějí na zájezdy na Krétu každým rokem dlouhé zástupy turistů ze všech koutů světa. Pro většinu z nich byla dovolená na Krétě ve jasnou volbou.

Rodiště bohů

Pověst říká, že právě na Krétě se narodil mocný Zeus. Není však jediným bohem, jež má na tomto ostrově svůj původ. Své stopy tu údajně zanechaly i bohyně Europa, Ariadna a celá řada dalších starověkých bohů. Rozmanitost ostrova ovšem nesouvisí pouze s dávnými bájemi. Kromě jiného nabízí sběratelům cestovních kuriozit i jednu geografickou raritu: turisté si tady mohou během jednoho dne své dovolené zaplavat hned ve dvou mořích. Severní část Kréty totiž omývají vlny Egejského moře, naproti tomu jižní pobřeží již patří k Libyjskému moři. A v místě, kde se vody obou moří setkávají, se mohou plavci doslova několika málo tempy dostat z jednoho moře do druhého.

Daleko na jihu

Zeměpisně náleží Kréta k jižně situovaným ostrovům nejen v Řecku, ale i v měřítku celé Evropy. A z toho důvodu patří pochopitelně k nejteplejším evropským výspám. Záruka hezkého klimatu a slunečních paprsků po celý den během dovolené je na Krétě téměř 100%-ní. V průběhu letní sezóny zde téměř vůbec neprší a teploty se pohybují vysoko přes 25 stupňů.

Jižní pobřeží

Na jižní pobřeží směřují na dovolenou do Řecka především dobrodružné povahy. Turisté tu totiž nenajdou moc písečných pláží s řadami slunečníků, ale naopak hornatý terén, která doslova láká k pěší turistice a lezení. Skály tady strmě padají až k hladině moře a těm, kteří se odhodlají vystoupit až k vrcholu, poskytnou působivé výhledy do okolí a na nekonečnou mořskou hladinu.

Sever ostrova

Severní pobřeží na druhou stranu plně sedne těm návštěvníkům, kteří touží po pohodě a odpočinku na písečných plážích a chtějí si vychutnat dostatek slunce. Pro ty, co na Krétu dorazí na dovolenou v první řadě odpočívat, je severní část Kréty doslova rájem na zemi. Ke všemu na jihu ostrova se nachází celá řada míst, jež jsou dokonalým místem pro potápění. Nádherné poklidné zátoky a místní vesničky ke všemu přirozenost ostrova jen podtrhují.