Dlouhá pláž

Malebné přímořské letovisko Skala na řeckém ostrově Kefalonie je situováno na jeho jihovýchodním výběžku. Mezi turisty si získalo pověst letoviska se jednou z nejdelších pláží na celém ostrově Kefalonia. Říká se, že kdo cestuje na ostrov Kefalonia a netráví svou dovolenou ve Skale nebo někde poblíž, měl by si sem udělat alespoň krátký výlet. Z hlavního města Argostoli je to sem asi 40 kilometrů.

skala-letecky-pohled

Dobrá vybavenost

Nejdelší zdejší písečná pláž, která je na některých místech přerušena úseky s jemným oblázky, začíná přímo v letovisku Skala. V těchto místech je dokonale turisticky vybavená. Její návštěvníci si tady mohou zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. Také se tu dá zajít na něco dobrého k jídlu do několika taveren v blízkosti pláže. Stejně tak se nedaleko nachází i pár barů, takže si mohou turisté odskočit z pláže na nějaký dobrý drink. Na pláži nechybí sprchy se sladkou vodou a také převlékací kabinky. To znamená, že i turisté, vyžadující na své dovolené v Řecku tento komfort, budou na pláži u letoviska Skala spokojeni.

Zaměřená na rodiny s dětmi

Vzhledem k mírnému vstupu do moře je dovolená na této pláži ideální pro mladé rodiny s dětmi, neboť se turisté nemusí obávat nechat své ratolesti koupat v průzračně čistém moři úplně samotné. Pláž je dostatečně prostorná a její šířka se pohybuje kolem dvaceti až třiceti metrů. Protože Skala není nijak velké letovisko, ani v nejvyšší turistické sezóně nebývá tato pláž obsazená.

skala-plaz

Dostatek prostoru

Od letoviska Skala se pak pláž táhne směrem na sever do vzdálenosti asi dva a půl kilometru, kde je zakončena skalnatým útesem. Po celé délce má jen mírný vstup do vody a i v nejsevernějším místě jí nechybí dokonalá turistická vybavenost. I během exponovaných prázdninových měsíců tedy mají turisté k dispozici tak prostornou pláž, že nebude ani v červenci a srpnu obsazená.

Plážové a vodní aktivity

Místní se o pláž Skala starají a její povrch je pravidelně čištěn. Je ideální k provozování nejrůznějších plážových sportů a zájemci si tady mohu zahrát například plážový volejbal nebo petanque. V její blízkosti se bude líbit také milovníkům šnorchlování, neboť voda je tady průzračně čistá a ideální k objevování podmořského života.

skala-pobrezi

Ocenění Modrou vlajkou

To, že jde o jednu z nejčistších pláži nejenom na ostrově Kefalonia, ale v celém Řecku, jen potvrzuje ocenění Modrou vlajkou, které pravidelně získává. Nedaleko od pláže se nachází několik hotelů a penzionů, takže turisté, kteří to chtějí mít na tuto pláž blízko, mají možnost vybírat z několika možností ubytování.

Pláž Kaminia

I když patří pláž přímo u letoviska Skala v tomto regionu k nejnavštěvovanějším, rozhodně není jedinou. V blízkosti Skaly se mohou její návštěvníci koupat i na dalších plážích. Tou nejznámější je Kaminia. Ta se proslavila tím, že na ní připlouvají klást svá vejce mořské želvy karety obrovské. I tato pláž je vhodná pro rodinnou dovolenou a pobyt dětí, neboť vstup do moře je jen mírný a nehrozí tu žádné nebezpečí v podobě skrytých mořských proudů nebo něčeho podobného.

skala-plaz-slunecniky

Komfort na pláži

Pláž Kaminia leží asi dva nebo tři kilometry jihozápadně od letoviska Skala. I tady si mohou její návštěvníci vypůjčit lehátka a slunečníky. Protože jde o pláž více vzdálenou od vesničky Skala, i během vrcholné sezóny je tu možné mají dostatek místa pro slunění a klidný odpočinek.

Další pláže

Romantické duše a milovníci soukromí pak určitě přivítají možnost koupat se na dalších odlehlých plážích. K nim je sice obvykle poněkud komplikovaná doprava, ale zase tu mají turisté zaručeno, že se na nich budou největší pravděpodobností pohybovat úplně sami. Ideálním způsobem dopravy na taková místa je zapůjčený malý automobil nebo motocykl.

skala-skaly

Historická Skala

I přesto, že se Skala nazývá hotelová vesnička přímo u pobřeží, původní stará vesnička Skala se nachází asi kilometr od pobřeží. Kdo si do ní udělá výlet, určitě by neměl vynechat návštěvu zdejšího krásného náměstíčka se malou fontánkou. A při posezení v některé ze zdejších taveren si může v klidu vychutnat atmosféru starého Řecka.

Noční život

Dovolená ve Skale se bude líbit i jedincům, kteří se baví rádi nejen přes den, ale po setmění. Když nejde o nějak rušné a životem pulzující letovisko, i tady se dají najít bary a noční kluby, které se postarají o příjemnou a nenucenou zábavu až do druhého dne.