Největší z Dodekanés

Bájný ostrov Rhodos patří do skupiny Dodekanéských ostrovů v západní části Řecka, mezi kterým je ostrovem největším. K dalším známým ostrovům v této oblasti Egejského moře patří například Karpathos, Kos, Kalymnos a Leros. V celořeckém měřítku je pak Rhodos čtvrtým největším ostrovem po Krétě, Evii a Lesbu.

Pár kilometrů od Turecka

Břehy ostrova Rhodos jsou omývány vodami Egejského moře ze severního směru a Středozemním mořem z jihu. Mezi severní výspou ostrova a Tureckem leží jen necelých 10 kilometrů široký průplav. Turisty je tato destinace často vyhledávána pro strávení letní dovolené u moře v Řecku nejen kvůli četným památkám, které se na Rhodu zachovaly až do současnosti, ale i kvůli příjemně letním teplotám po celou turistickou sezónu.

Větrný sever

Podél severních břehů Rhodu vane silnější vítr. Proto sem obvykle míří prožít aktivně strávenou dovolenou hlavně vyznavači surfování a kiteboardingu. Pláží s jemným pískem je v této části ostrova jen poskrovnu, většina z nich jsou oblázkové a kamenité. To, že se zde na plážích nenachází písek, je ale zároveň důvodem, proč je v severním regionu Rhodu voda v moři tak dokonale čistá a přímo ideální k potápění a šnorchlování.

Zajímavosti ostrova

Na příznivce historie, kteří se rozhodli strávit dovolenou v některém z rhodských letovisek, tu čekají 2 torza hradů Kritini a Monolithos. Z každého z nich je krásný výhled na mořskou hladinu a také na blízké menší ostrůvky. Při návštěvě nejjižnějšího výběžku Rhodu se vyplatí navštívit zeměpisně pozoruhodné místo, kde se střetává Egejské a Středozemní moře.

Pláže na východě

Na východním pobřeží se pak nacházejí především pláže se zlatavým pískem. Právě proto se tu nalézá daleko více hotelů a dalších ubytovacích zařízení než v západní polovině Rhodu. Pláže s vyhřátým pískem vyhledávají pro dovolenou převážně příznivci plážového lenošení. Oblíbené jsou též mezi rodinami s malými dětmi, protože obvykle svým návštěvníkům poskytují pozvolný vstup do vody.

Možnosti zábavy

Aktivní jedinci, pro které byl volbou jak prožít letní dovolenou u moře ostrov Rhodos, mohou na zdejších plážích vyzkoušet spoustu vodních sportů a nejrůznějších druhů zábavy. K nim patří let na padáku taženém motorovým člunem nebo jízda na banánu. Mezi nejznámější střediska rhodského východního pobřeží patří Lindos, Faliraki a Kolymbia.

Pláž Tsambika

Za návštěvu určitě stojí hezká dlouhá písečná pláž Tsambika. Protože se v její blízkosti nenalézá žádný hotel, turisté se k ní v průběhu dovolené v některém z blízkých letovisek dopravují zapůjčenými auty či mopedy. Na pláži se ovšem nachází vše potřebné k prožití příjemného dne u vody jako jsou restaurace a bary. A samozřejmě tu nechybí ani sprchy se sladkou vodou.