Atraktivní řecká pevnina

Pokud má být řeč o dovolené v Řecku, jakýmsi veřejným tajemstvím mnohých skutečně zcestovalých jedinců, kteří mají celé Řecko dávno v malíčku, je paradoxně řecká pevnina. Především je pak z jejich strany velmi často zmiňována asi 60 kilometrů dlouhá riviéra, ležící přímo pod bájným pohořím Olymp. Na návštěvníky, kteří se v této části Řecka rozhodli prožít svou zaslouženou letní dovolenou, tady čekají v první řadě úchvatné přírodní scenerie. Ty zaujmou na straně jedné drsnými horami a na druhé straně průzračným mořem a krásnými písčitými plážemi. Davy turistů se sem ovšem nesjíždějí. A tak i uprostřed nejvyšší letní sezóny jsou tu moře a pláže téměř dokonale čisté.

Spousta možností

Nejoblíbenějšími prázdninovými středisky Olmypské riviéry jsou Nei Pori, Leptokaria, Platamonas a Paralia. Každé z nich je něčím jedinečné a poskytuje turistům na dovolené k ubytování celou řadu nejrůznějších apartmánů, malých hotýlků a samozřejmě hotelů.

Pierie je pro každého

Riviéra pod Olympem bývá také někdy označována jako Pierie. Její pláže pravidelně získávají každým rokem Modrou vlajkou za svou čistotu. Tato oblast vábí k návštěvě nejen rekreanty, kteří v Řecku hledají poklidnou dovolenou na pobřeží moře, ale i turisty, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou a ve svém volném čase rádi podnikají pěší výlety například na vrcholky nedalekých pohoří a či si během romantických procházek rádi vychutnávají dávnou atmosféru prošlých staletí.

Sídlo dvanácti bohů

Nedaleké pohoří Olymp si podle řecké mytologie zvolilo 12 bohů za svůj domov a právě z tohoto místa panoval nejmocnější z bohů Zeus. Okolí hory bylo řeckou vládou už na počátku 1. světové války vyhlášeno národním parkem.

Středisko Nei Pori

S největší pravděpodobností nejhezčí pláže celé Olympské riviéry se údajně nacházejí na pobřeží podél obce Nei Pori. Nei Pori je k nalezení nedaleko jižní části pohoří Olymp. Pro aktivnější jedince jsou na plážích připraveny atrakce v podobě jízdy na vodních lyží, let na padáku taženém motorovým člunem a další vodní sporty. Na ty nejmenší čeká v srdci letoviska lunapark, ti větší zase mohou zajít do některého ze zdejších barů, taveren nebo obchodů.

Vesnička Platamonas

Vzdálené jen asi 3 kilometry od Nei Pori se nachází příjemné středisko Platamonas. I na tomto místě jsou výborné podmínky pro dovolenou u moře jak má být. Voda podél pobřeží je zde průzračně čistá. Nad Platamonasem se tyčí k nebi zřícenina hradu, která dokonale vynikne při západu slunce. Skvěle je možné si pohled užít například v průběhu večerní procházky podél pobřeží.