Oblast v blízkosti Pargy, kterou by turisté, neznalí letovisek na západním pobřeží pevninského Řecka, měli hledat někde v úrovni jižního cípu ostrova Korfu, je tak nějak celá poněkud izolovaná od zbytku řeckého území. Dobrou zprávou nejen pro místní, ale i pro turisty, kteří rádi poznávají nová a zatím ne příliš profláklá letoviska, je skutečnost, že řecká vláda již započala se stavbou nové, vysokokapacitní silnice. Ta spojí městečko Parga a jeho malebné okolí se zbytkem pevninského Řecka a slibuje tomuto regionu možnost stát se populární a žádanou prázdninovou destinací. V Parze a přilehlých oblastech je totiž možné se setkat s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Přímo z pláží u čistého moře se mohou návštěvníci Pargy, kteří se i přes dopravní komplikace rozhodli strávit letní dovolenou u moře právě v tomto řeckém regionu, kochat výhledem na blízký ostrov Paxos a také již zmiňovaný jižní cíp Korfu. Při dobré viditelnosti se pak z Pargy dá dohlédnout dokonce až na břehy ostrova Lefkada.

Výhodou z hlediska cestovního ruchu, turistů a možnosti strávit v Parze nebo jejím okolí dovolenou, je určitě skutečnost, že vzhledem k blízkosti celé řady dalších ostrovů se odtud lze v případě zájmu o poznávání Jónských ostrovů pravidelně vydávat na několikahodinové poznávací výlety a na noc se opět vracet na svůj příjemný a útulný poloostrov. Dobrodruzi se pak vydávají i do blízké Albánie, která je od Pargy vzdálená jen asi 30 kilometrů. Na poloostrově severně od Pargy se nachází i nejhlubší řecká soutěska Vikos. Ta byla vyhlášena za chráněný přírodní park a na délku měří téměř 12 kilometrů.

K odpočinku u moře, kvůli kterému míří do Řecka na dovolenou největší část turistů, lze v Parze volit hned z několika pláží. Skoro v centru města se nachází Krioneri, ale kvůli její velikosti bývá v průběhu léta často přeplněná, neboť vedle turistů na dovolené tu svůj volný čas s oblibou trávívají i místní. A to je důvodem, proč se rekreanti, toužící během své dovolené po soukromí, vypravují na další pláže, ležící ve větší vzdálenosti od centra.

K tomu často využíváno vodní taxi, jež turisty naloží a vylodí přímo na dané pláži. Autem nebo skútrem se lze dopravit například k pláži Lichnos. Ta je od města vzdálena necelé 4 kilometry a bývá považována za jednu z nejhezčích v širokém okolí. V každém případě je také třeba vyzdvihnout oblázkovou pláž Valtos, která je několik kilometrů dlouhá a míří na ni většina dovolenkářů.

Se zapůjčeným vodním šlapadlem je možné prožít nezapomenutelné hodiny na nevelkém ostrůvku v zálivu Panagia. Útulné městečko Parga, turisty zatím neobjevené, je omýváno vodami Jónského moře, v jehož vodách je možné získat nový náboj a elán do života.