Limnos, malý ostrůvek v řeckých vodách, jež není zatím ovlivněný masivní turistikou, bez přehánění láká ke strávení snové dovolené u moře turisty z celého světa. Leží v severní části Egejského moře, na půli cesty mezi řeckým poloostrovem Chalkidiki na západě a Tureckem na východě.

Celková plocha, kterou ostrov zabírá, je asi 500 kilometrů čtverečních. Dá se říci, že Limnos jsou vlastně dva menší ostrovy, které spojuje asi 3 kilometry široká pevninská šíje. Nejzápadněji položené město Marina je taktéž i hlavním městem celého ostrova. Nachází se tu hlavní přístav jachet na Limnosu a město se pyšní starobylým benátským opevněním a také známým archeologickým muzeem. Marina tvoří jakési centrum Limnosu, kam míří většina turistů na dovolené za rozptýlením a zábavou do zdejších kaváren a obchůdků.

Po celém, převážně hornatém, ostrově vládne uklidňující harmonie, kterou mnoho turistů na dovolené v Řecku vítá či dokonce vyžaduje. Obyvatelé ostrova jsou k návštěvníkům neuvěřitelně vstřícní a rádi vyhoví i jejich nejnáročnějším přáním. Taverny již z dálky vábí k návštěvě a posezení vůní čerstvě usmažených či opečených ryb a jiných lahodných jídel, která uspokojí i ty nejnáročnější požadavky znalců středomořské kuchyně. Za vyzkoušení a ochutnání určitě stojí zdejší, nejčastěji podomácku vyráběný sýr, lahodný med a víno.

Limnos je skutečným eldorádem pro cestovní ruch a dovolené strávená v této části Řecka obvykle patří k nejhezčím zážitkům z letní dovolené u moře. Kromě takřka ideálních podmínek pro rekreaci je ostrov také opředen bájnými příběhy, které se tady vyprávějí již po staletí. Údajně zde přebýval Hefáistos, bůh ohně, jenž tu měl svou bájnou kovářskou dílnu.

Výhodná pozice Limnosu garantuje turistům, kteří sem přilétají či přijíždějí na dovolenou k moři, příjemné letní počasí po celou sezonu. Po téměř celé léto září na jasně modrém nebi slunce, které se schovává jen po setmění. Prší zde jen velmi zřídka. Koho by omrzelo opalování se a lenošení na pláži, může se vydat na výlet za poznáváním ostrova Limnos. Za shlédnutí určitě stojí zdejší husté lesy, ale i pusté pláže, kouzelné zátoky, písečná krajina a hlavně solné jezero.

Pobřeží Limnosu je velmi pestré a členité a údajně se zde nalézají ty nejpůsobivější pláže celého Egejského moře. Je zajímavé, že ač se jedná tak malý ostrov, jakým je Limnos, bylo zde napočítáno více než sto pláží, na kterých mohou turisté trávit svou dovolenou u moře. Ta nejpůvabnější se jmenuje Plati Beach a jistě by ji neměl žádný návštěvník ostrova vynechat. Jedná se o nejpopulárnější pláž celého ostrova.

Prakticky celé pobřeží Limnosu se svými zlatými písečnými plážemi vábí rekreanty na dovolené k relaxaci a ke skotačení v křišťálově čistých vodách, kde je možné se potápět a šnorchlovat. Převládají tady spíše menší pláže, které jsou ukryty v malebných zátokách a které jsou jistotou ničím nerušené dovolené.